Dom Uncategorized Sekrety miliarderów

Reklama

Sekrety miliarderów

Według światowego rankingu Forbes, 100 najbogatszych ludzi na świecie przekracza 2,3 biliona dolarów, czyli 1,3 procent światowego kapitału. Aaron Wallis dowiedział się, w jaki sposób najbogatsi ludzie na świecie zdobyli swoje fortuny, a także jaki jest związek między pierwszym krokiem w ich karierze a kapitałem. Tylko 30% ze 100 największych miliarderów z powodzeniem odziedziczyło lub pracowało w firmie rodzinnej. 17% stworzyło własną firmę, a pozostałe 53% rozpoczęło własną działalność gospodarczą. Badanie wykazało, że miliarderzy, którzy rozpoczęli karierę w sprzedaży, najprawdopodobniej pracowali w sprzedaży: 10 z 53 zajmowało stanowiska związane ze sprzedażą.

Drugim najpopularniejszym zawodem jest makler giełdowy. Dziewięciu z 53 miliarderów pracowało w tej dziedzinie po raz pierwszy. Trzecie miejsce zajmują dwie specjalizacje: inżynier i programista. Pięciu miliarderów z listy Forbes rozpoczęło swoją karierę na tych stanowiskach. Aaron Wallis zauważa, że w pierwszej setce najbogatszych ludzi na świecie jest tylko jedna osoba, która zaczynała swoją karierę w polityce, pracownik fabryki i tłumacz. Herman Gref, Prezes, Przewodniczący Rady Dyrektorów Sberbank: „Wyniki badania pokazują, że ci, którzy rozpoczynają karierę w sprzedaży, mają większe szanse na zostanie miliarderami.

Może to być spowodowane tym, że ludzie, którzy uczą się o handlu na wczesnym etapie swojej kariery, wykorzystają tę wiedzę, aby odnieść sukces w wielomilionowych i miliardowych transakcjach, które mają miejsce w ich życiu”. Badacze przytaczają przykład George’a Sorosa, który zajmuje 29. miejsce na liście Forbesa z majątkiem w wysokości 25,2 mld USD. Swoją karierę rozpoczął jako uliczny sprzedawca upominków i zabawek. Michael Dell (numer 38 na liście Forbes) rozpoczął pracę w reklamie prasowej, wykonując zimne telefony, zanim stworzył firmę Dell i zarobił 24 miliardy dolarów.

Magazyn Forbes wymienił 100 najbogatszych przedsiębiorców IT na świecie Firma przeanalizowała również korelację między wykształceniem a bogactwem. 75 ze 100 miliarderów ma wyższe wykształcenie, 22 z nich ma wykształcenie inżynierskie, 16 miliarderów ma wykształcenie ekonomiczne lub finansowe. Analitycy firmy zauważają, że osoby z wykształceniem inżynieryjnym lub biznesowym mają większe szanse na zostanie miliarderami. Na przykład twórca Amazona Jeff Bezos (3. miejsce na liście Forbesa z majątkiem 72,8 mld USD) i współzałożyciel Google Larry Page (40,7 mld USD i 12. miejsce w rankingu) mają wykształcenie techniczne.

Może Ci się spodobać

Reklama